Листопад 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Жов   Гру »

Заходи

  • На жаль, на разі подій не заплановано.

Положення про значок “Юний турист України”

    1. Значок “Юний турист України” запроваджується з метою популяризації та пропаганди спортивного туризму, сприяння поширенню здорового способу життя, формування патріотизму, любові до своєї Батьківщини, рідної землі, а також заохочення юних туристів до оволодіння туристськими вміннями та знаннями.

2. Значком “Юний турист України” нагороджуються юні туристи віком від 8 до 16 років, які виконали такі вимоги:

–                  протягом одного року взяли участь не менше ніж в трьох походах, з яких один – не менше ніж дводенний з ночівлею в польових умовах, загальною протяжністю не менше 45 км пішки, на лижах чи на плавзасобах або 75 км на велосипеді. При виконанні нормативу на лижах організація ночівлі в польових умовах не вимагається;

–                  оволоділи первинними туристськими знаннями та вміннями (вміють орієнтуватися на місцевості за місцевими орієнтирами, за картою, користуватися компасом, рухатися за азимутом, долати природні перешкоди, характерні для некатегорійних походів в обраному виді туризму; можуть визначити необхідне спорядження для участі в одно-триденному поході в залежності від його тривалості, сезону, засобу пересування; можуть самостійно обрати місце для привалу, бівуаку, розпалити вогнище, приготувати їжу в походних умовах; знають правила поведінки в поході та можуть надати першу долікарняну допомогу постраждалому);

3.  Право нагороджувати значком “Юний турист України” мають загальноосвітні, позашкільні, професійно-технічні навчальні заклади, туристські та спортивні клуби, дитячі та молодіжні громадські організації, які здійснюють діяльність з організації та розвитку дитячого туризму, регіональні та місцеві осередки Федерації спортивного туризму України.

4.Нагородженим вручаються значки та посвідчення встановленого зразка (додаток 1). Вручення значків та посвідчень нагородженим здійснюється, як правило, в урочистій обстановці.

5. Значок “Юний турист  України” носиться на правому боці грудей.

6.Виключне право на виготовлення значка “Юний турист України”  належить Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти та науки України. Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді може делегувати це право іншим установам, організаціям шляхом укладання відповідного договору.

 Додаток 1

Опис значка та посвідчення “Юний турист України”

Значок “Юний турист України” має круглу форму діаметром 36 мм з фоном фіолетового кольору. У верхній частині значка по колу розміщено слова “Юний турист”, в нижній частині по колу – слово “України”. У центральній частині значка розміщено символ «Рози вітрів» (золотого кольору) на фоні контуру України.

Посвідчення до значка “Юний турист України” має розмір 105 мм х 115 мм.

На лицьовій стороні посвідчення зображено значок “Юний турист України”.

На зворотній стороні посвідчення розміщено текст такого змісту:

Посвідчення

________________________________ (прізвище, ім’я, по-батькові)

нагороджен ___ значком  “Юний турист України”

 

Значок виданий _____________________________________________

_____________________________________________ (назва організації)

Наказ від _________________№ ___

 

____________________________________________________________________________________________________________

(посада, прізвище, ініціали та підпис керівника)

 

М.П.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>